زائران کربلای معلی برای حضور در اجتماع بزرگ اربعین،قانونی اقدام کنند

استاندار البرز گفت: زائران کربلای معلی برای حضور در اجتماع بزرگ اربعین باید از مبادی قانونی اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز، دکتر محمدعلی نجفی در جلسه ستاد اربعین استان ضمن تسلیت شهادت امام علی (ع) و رحلت امام خمینی (ره) و همچنین گرامیداشت لیالی قدر افزود: رهبر کبیر انقلاب با اخلاص عمل و اتکا به خداوند متعال، انقلاب اسلامی و جمهوریت را به مردم ایران هدیه داد.

وی ادامه داد: تمامی آحاد مردم و مسئولان موظف و مکلف به پاسداری حقیقی از ارزش ها و حفاظت از انقلاب و جمهوری اسلامی هستند.

نجفی گفت: ضرورت دارد در چهارچوب نظام اسلامی و تبعیت از اهداف و برنامه های دولت، در اجرای قوانین مجدانه کوشا باشیم.

وی با بیان اینکه مسئولان در نظام اسلامی، خدمتگزاران مردم هستند افزود: باید گوش شنوایی برای درددل های مردم باشیم و با کوشش در راه حل مشکلات آنها، ناآرامی ها را از بین ببریم.

استاندار البرز اضافه کرد: ارتباط صحیح و متقابل مسئولان با مردم، راه های اغتشاش و دسیسه های معاندان و بزرگنمایی معضلات کوچک را مسدود می کند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان به دور میزهای جلسات باید با اهتمام ویژه ای درصدد حل مشکلات باشند گفت: این جلسات و میزها متعلق به مردم است بنابراین ما بعنوان نمایندگان دولت در شهرها و استان ها باید در راستای خدمتگزاری درست تلاش کنیم.

نجفی با اشاره به مراسم اجتماع بزرگ اربعین امسال در کربلای معلی افزود: عشق به اهل بیت و بویژه امام حسین (ع) در مردم ایران نهادینه شده و در سال های اخیر شاهد حضور پرشور آنها در مراسم اربعین حسینی بوده ایم.

وی خاطرنشان کرد: اجتماع بزرگ اربعین یک حرکت مردمی است ولی ما با هم افزایی و هماهنگی، مسئول حفظ امنیت و کمک به افزایش شکوه و اقتدار این گردهمایی هستیم.

استاندار البرز گفت: استان البرز همواره در ایجاد بستر لازم برای برگزاری مراسم اربعین خوش درخشیده که امسال نیز با تشکیل جلسات عملیاتی و اجرایی، درصدد مهیا کردن بسترهای لازم هستیم.

وی افزود: اجتماع بزرگ اربعین یک حرکت بزرگ مردمی است و مردم با عشق و ایمان تدارک این مراسم را بر عهده می گیرند و مسئولان هم ناظر و هماهنگ کننده این اقدام هستند.

نجفی عنوان کرد: حضور اصناف، تجار و صنعتگران برای بسترسازی مناسب، پذیرایی و اسکان زوار بسیار حائز اهمیت است که طی همراهی با ستاد، بدرستی برنامه ریزی می شود.

وی گفت: از زائران کربلای معلی در اربعین حسینی، انتظار می رود که برای برخورداری از پشیبانی و دریافت اجازه خروج؛ حتما نسبت به دریافت پاسپورت و ویزا اقدام کنند.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه هیچ زائری بدون مدارک قانونی اجازه خروج از کشور و حضور در مراسم اربعین را نخواهد داشت افزود: از رسانه ها انتظار می رود در تبیین و تشریح روند قانونی شرکت در اجتماع بزرگ اربعین، مانند گذشته مسئولان را همراهی کنند.
در ادامه حاج آقا شکر ی ریاست ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گزارشی از عملکرد ستاد را به سمع حاضران رساندند و در ارتباط با نواقصی که در اربعین سال قبل بعضی از نهادهای ذیربط داشتند پیشنهاداتی راهگشا را بیان فرمودند

صفحه معاونت فرهنگی و روابط عمومی

دیدن تمام مطالب در معاونت فرهنگی و روابط عمومی