بازدید مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از پروژه درب های حرم آقا سید محمد (ع)

بازدیدمعاون محترم جذب و مشارکتهای مردمی حاج یوسف افضلی ومسئول محترم اموراستان ها حاج حمید افضلی ازستادبازسازی عتبات عالیات کشوربه همراه ریاست محترم ستادبازسازی عتبات عالیات استان البرز حاج اقا شکری ازمونتاژنهایی دربهای حرم مطهراقاسیدمحمدع در شهرستان نظراباد
در این دیدار آقای یوسف افضلی معاون هماهنگی مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور ضمن تقدیر از خادمین ستاد بازسازی البرز جهت ساخت دربهای مقدس آقا سیدمحمد (ع) عموی بزرگوار امام زمان (عج) گفت استان البرز و ستادهای تابعه همواره یار و یاور ستاد مرکز در امر پروزه هاهستند .افضلی در جواب خبرنگار ستاد عتبات البرز در موره وضعیت پروژه ها گفت : در حال حاضر مهمترین پروژه در دست انجام، پروژه لاغرسازی ستون‌ها و ترفیع گنبد در شهر مقدس کربلا است.
افضلی در ادامه اضافه کرد: در زیر ضریح زیارتی امام حسین(ع) تعداد ۴ ستون قرار دارد و زائران در گذشته به دلیل پهنای ستون‌ها با مشکل مواجه می‌شدند و این امر باعث ازدحام جمعیت می‌شد، به همین دلیل کار لاغرسازی ستون‌ها در دستور کار قرار گرفت.
معاون هماهنگی مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اضافه کرد: با به اتمام رسیدن پروژه لاغرسازی ستون‌های حرم امام حسین(ع) محوطه زیارتی محدوده ضریح برای زائران عریض تر و بزرگ تر می‌شود.
وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر کار لاغرسازی ۳ عدد از ستون‌های حرم امام حسین(ع) به پایان رسیده است و کار یک ستون دیگر نیز طی ماه‌های آینده به اتمام خواهد رسید.
حمید افضلی مسئول امور استانها و جانشین معاونت هماهنگی و مشارکت‌های مردمی گفت : بسیاری از رشته‌های صنایع دستی مانند قلمزنی، میناکاری، خاتم‌کاری، درودگری، آئینه کاری و کاشی‌کاری در حال فراموشی بود گفت: ستاد بازسازی عتبات به برکت کمک‌های مردمی، با ایجاد تقاضا و بازار کار برای این صنایع، آنها را احیا کرد به طوریکه طی این سال‌ها بیش از ۵۰۰آئینه‌کار جوان در پروژه‌های عتبات مهارت لازم را فراگرفته و اکنون استادکاران برجسته‌ای شده‌اند.
در ادامه علیرضا میدانی مدیر پروژه از روند ساخت و تکمیل این ۶ درب مقدس گزارش اجمالی را به سمع و نظر مسئولان رساندند
لازم به ذکر است کارگاه ساخت دربها در شهرستان نظرآباد دارای فضایی نورانی و معنوی است که انسان را یاد اعتاب مقدسه می اندازد جا دارد از ریاست محترم ستاد نظرآباد آقای حسینی و همکارانشان صمیمانه قدردانی گردد

صفحه معاونت فرهنگی و روابط عمومی

دیدن تمام مطالب در معاونت فرهنگی و روابط عمومی