دستگاه ها نیاز موکب های اربعین را تامین کنند

جلسه ستاد اربعین استان در استانداری البرز

معاون سیاسی امنیتی استانداری البرز از دستگاه های اجرایی استان خواست تا تمام اقلام و امکانات مورد نیاز برای موکب های اربعین استان در کشور عراق را تا پایان هفته جاری تامین کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز عزیزالله شهبازی عصر روز یکشنبه در نشست ستاد اربعین استان البرز که در سالن شهدای استانداری برگزار شد، افزود: این همت در تمام مدیران استان دیده می شود که هر سال نسبت به سال گذشته برای هر چه پرشورتر برگزار شدن همایش میلیونی اربعین بهتر وارد عمل شوند زیرا همراهی در این موضوع یک وظیفه ملی و شرعی است.
وی اظهار داشت: شور حضور در این مراسم متصل به موضوعات و معضلات اقتصادی نمی شود و مردم هر سال با شور وصف ناپذیری حضور یافته و کمک می کنند.
محمد کردی فرماندار اشتهارد نیز در این نشست گفت: شماره حساب هایی برای کمک به موکب های اربعین دراین شهرستان اعلام شده است .
وی ، مدیریت شماره حساب ها و کمک های مردمی را در این شهرستان و استان البرز ضروری دانست. 
همچنین اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان البرز در این نشست ۸ دستگاه اتوبوس برای اعزام خادمین به شهر نجف اشرف اختصاص داد ضمن آنکه ۸ دستگاه کامیون برای بارگیری کمک ها و تجهیزات اعلام آمادگی کردند.
علی اصغر شریفی، مدیرکل دامپزشکی استان البرز نیز در این نشست گفت: این اداره کل مبالغی برای کمک به 
موکب های اربعین حسینی واریز کرده ضمن اینکه در موعود مقرر تخم مرغ و گوشت مورد نیاز را نیز تامین خواهد کرد.
حجت الاسلام قبادی، معاون اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز نیز گفت: در اربعین سال جاری ۲ استان کرمانشاه و قزوین دیگر زیرمجموعه موکب اوقاف البرز در صحن حضرت زهرا (س) واقع در نجف اشرف، قرار گرفته اند.
وی با اشاره به گران شدن اقلام خوراکی برای پخت غذا در سال جاری، اظهار داشت: تامین این مواد نسبت به سال گذشته خیلی سخت تر شده و انتظار می رود دستگاه های اجرایی مواد غذایی همچون گوشت و برنج را به قیمت دولتی در اختیار اوقاف البرز بگذارند.
همچنین دانشگاه علوم پزشکی استان البرز نیز در این نشست اعلام کرد که تیم های بهداشتی برای حضور در مراسم اربعین را به صورت متمرکز وزارت خانه اعزام می کند.
ارائه آموزش بهداشتی به زائران ، واکسیناسیون خادمان طبخ غذا و اعزام حدود ۳۰ نفر نیروی داوطلب پزشکی از جمله برنامه های این دانشگاه است .
نیروی انتظامی استان البرز نیز اعلام کرد که بخشی از طرح های امنیتی، انتظامی و ترافیکی اربعین در طول مسیر و مرز به عهده گذاشته شده است.
اقای سلیمان شکری ریاست ستاد اربعین در ششمین جلسه ستاد اربعین حسینی استان البرز با اشاره به کارهای انجام شده مانند اخذ ویزا و مجوز کامیونهای موکب داران و بر نامه های ستاد جهت هرچه باشکوه تر برگزار کردن این مراسم گفتند : می‌طلبد تمامی دستگاه های اجرایی و دولتی استان به ما کمک کنند تا کاستی های سال قبل مرتفع گردد و با بهترین شکل ممکن به زائرین خدمت رسانی نمائیم .

سلیمان شکری در ادامه اظهار داشت: استان البرز در کنارپذیرایی برادران عراقی از زائران حسینی میزبان ۳۵ هزار زائر اربعین است.
وی افزود: میزبانان عراقی پذیرایی شایسته ای از زائران حسینی می‌کنند اما ما باید به زائران حسینی استان البرز و دیگر زائران خدمات در خور شانی ارائه دهیم.

در خاتمه این جلسه کلیپ زیبائی از راهپیمائی اربعین توسط معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی البرز پخش شد که مورد توجه حضار در جلسه قرار گرفت.

صفحه معاونت فرهنگی و روابط عمومی

دیدن تمام مطالب در معاونت فرهنگی و روابط عمومی