امام جمعه کرج: اربعین گره گشایی مشکلات جهان اسلام است

کرج-
نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: انسجام و وحدتی که در بین جهان اسلام در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی ایجاد می شود، نشان می دهد که اربعین قدرت گره گشایی مشکلات جهان اسلام را دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز به نقل از ایرنا ، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود: تاکنون برای ۴۸ هزار نفر از استان البرز ویزا برای شرکت در مراسم بزرگ اربعین حسینی صادر شده و این نشان دهنده رشد کمی و کیفی اربعین حسینی با وجود هجمه های دشمنان برای کمرنگ ساختن آن بوده است.
وی اضافه کرد: اربعین آیینه ای است که حقیقت درست نهضت کربلای حسین(ع) و گفتمان سید الشهدا را برای میلیون ها نفر که با پای پیاده برای پا بوسی آستان مقدس اش رفته اند روایت کرده و این حماسه بزرگ را زنده نگه می دارد.
حسینی همدانی گفت: دشمنان از روی کینه و دشمنی این حماسه بزرگ جهان اسلام را سانسور کرده و خبرگزاری هایشان به گونه ای دیگر شکوه عظیم حضور محبان اهل بیت در اربعین حسینی را رسانه ای کرده اند، حماسه ای که دیدن آن لرزه بر بدن دشمنان دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای انداخته و آنها را دچار تزلزل کرده است.
وی ادامه داد: سکوت و خفقان دشمنان نشان دهنده اوج، عظمت و اثر بخشی این حرکت بزرگ در دل افراد است.
وی تاکید کرد: در طول تاریخ همواره کربلا منبع فخر و افتخار بوده و دشمنان نیز بارها به حرم امام حسین (ع) بی احترامی و خسارت وارد کردند، اما نه تنها از قدرت این حماسه بزرگ کاسته نشد بلکه روز به روز قدرت آن افزایش یافته است.
نماینده ولی فقیه در البرز اظهار داشت: امروز نیز اربعین به مانند یک موجود زنده در حال رشد است چرا که چراغی که خدا روشن کرده با نسیمی خاموش نمی شود.
حسینی همدانی گفت: ترویج اربعین حسینی به عنوان پیش نیاز قیام امام زمان(عج) است و هر چه در این مسیر بیشتر و بهتر قدم برداریم زمینه ظهور امام عصر(عج) بیشتر فراهم می شود.
وی ادامه داد: امروز اوج اقتدار، عزت و شکوه امت اسلامی در راهپیمایی اربعین دیده شده و نشان می دهد که آمادگی برای یک حرکت عظیم که زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) باشد در حال فراهم شدن است.
امام جمعه کرج افزود: سال های قبل زائران عراقی از بصره برای زیارت امام(ع) حرکت می کردند، اما امروز به نجف می آیند و پس از زیارت قبور مدافعان حرم به خیل عظیم عاشقان حسین(ع) که پیاده به سمت حرم حرکت می کنند می پیوندند که این حرکت حامل پیام انسجام و وحدت بین مسلمانان است.
حسینی همدانی گفت: شرکت مردم در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی را در داخل کشور دستگاهی سازماندهی و مدیریت نمی کند، وظیفه این دستگاه ها تسهیل بخشی و ساده تر کردن این حرکت است که در برخی موارد به درستی انجام نمی شود.

صفحه معاونت فرهنگی و روابط عمومی

دیدن تمام مطالب در معاونت فرهنگی و روابط عمومی