اختتامیه نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی البرز

سرپرست استانداری البرز گفت: عزم جدی تلاشگران عرصه تولید و صنعت در کنار مسئولان استان ، مسیر دسترسی به توسعه را هموارتر کرده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات البرز ، عزیزالله شهبازی در مراسم پایانی نخستین نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی البرز افزود: با همت تلاشگران عرصه تولید و صنعت و پشتیبانی مسئولان، کسب و کار و تولید استان بدون توجه به فشارهای اقتصادی و تحریم های دشمنان رونق گرفته و بخش صنعت و تولید در مسیر توسعه است.
وی با بیان اینکه همه کسانی که در بخش تولید مشغول به فعالیت هستند با عزمی آهنین وظایف خود را انجام می دهند.
افزود: دست اندرکاران و عوامل برنامه ریزی و تولید استان البرز متحد و منسجم امور را پیش می برند و
از فرصت ها به خوبی استفاده می شود.
سرپرست استانداری البرز اظهار داشت : ثروت های طبیعی از داشته های مهم این استان به شمار می رود و به همین منظور گردشگری جزو برنامه های راهبردی مدیران استان است و فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام یکی از ظرفیت های مهم برای توسعه صنعت گردشگری است

سرپرست استانداری البرز از مدیران استانی، بانک ها، تامین اجتماعی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرک های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست برای رفع مشکلات صنعتگران و واحدهای تولیدی تلاش کنند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران هم در این مراسم گفت: از مجموع ۹۷۸ شهرک صنعتی مصوب کشور، ۸۰۷ شهرک در حال آماده سازی و بهره برداری است .
حسن صالحی نیا با اشاره به اینکه این شهرک ها ۷۴ هزارو۵۰۰ قرارداد ساخت واحد تولیدی و صنعتی دارند، گفت: یکی از مشکلات تولید، قاچاق است و در صورتی که شرایط مهیا شود این مشکلات نیز حل می شود.
صالحی نیا افزود: تامین مواد اولیه واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به صورت تجمیعی از طریق خوشه های صنعتی و تعاونی ها از برنامه های دولت در سال جاری است.
سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی افزود: تامین منابع مالی مناسب برای تامین مواد اولیه این واحدها از دیگر برنامه های در حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط است.
وی افزود: تامین زیر ساخت های مناسب ، آموزش، حمایت و پشتیبانی از این واحدها نیز از دیگر برنامه هایی است که دولت با هدف حمایت و پشتیبانی از واحدها در دستور کار قرار داده است.
صالحی نیا با بیان اینکه ۶۷ هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور وجود دارد، گفت: بیش از ۹۰ درصد این واحدها صنایع کوچک و متوسط هستند.
بزرگترین نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی و فرصت های سرمایه گذاری استان البرز از ۲۶ تا ۲۹ آبان ماه در مجموعه نمایشگاهی گلشهر کرج برپا بود که دیشب به کار خود پایان داد .
لازم به ذکر است جناب آقای بلاغت نیا مدیر محترم اداری ستاد بازسازی البرز به نمایندگی از حاج آقای شکری ریاست محترم ستاد بازساری عتبات عالیات البرز در این مراسم حضور داشتند
در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ واحد تولیدی و صادراتی، تولیدات خود را به نمایش گذاشتند
هیات های تجاری کشورهای عراق، افغانستان، سوریه، لبنان، ترکیه، آذربایجان و قزاقستان در نمایشگاه توانمندی های تولیدی و صادراتی صنایع کوچک و متوسط البرز شرکت داشتند.

صفحه معاونت فرهنگی و روابط عمومی

دیدن تمام مطالب در معاونت فرهنگی و روابط عمومی