همایش تجلیل از خادمان اربعین حسینی سال ۹۷ شهرستان فردیس

همایش تجلیل از خادمین اربعین حسینی (ع) سال ۹۷ شهرستان فردیس با حضور مسوولان ستاد باز سازی عتبات و عالیات استان البرز ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر ایمانی امام جمعه شهر فردیس ، رییس بازسازی ستاد عتبات و عالیات شهرستان فردیس و جمعی از مسوولان شهری و شهرستانی ،دهیار فرخ آباد، خادمیاران اربعین حسینی و خانواده معظم شهدا در سالن جلسات ستاد نماز جمعه شهر فردیس برگزار شد.


اقای علی شهبازی رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان فردیس در این نشست با قدردانی از فعالیت خادمین اربعین حسینی (ع) در موکب مکتب الزهراء(س) و غریب مدینه و رهروان ولایت در شهر نجف اشرف که وظیفه خدمات رسانی و پذیرائی از زائران اربعین حسینی (ع) را داشتند، گفت:خادمان اعزامی از شهرستان فردیس درکنار عزیزانمان از استان حضور داشته و خدمت رسانی به ۴ هزار و ۵۰۰ زائر را عهده دار بودند.

وی تصریح کرد: امسال شهرستان فردیس در پذیرش و ارایه خدمات به زوار امام حسین (ع) ، بصورت مستقل عمل کردو با توجه به شرایط جوی هوا و بارش باران ، خادمان در راستای ارایه خدمات بهینه به مهمانان ابا عبدالله از دل و جان تلاش بی وقفه داشتند.

شهبازی در راستای شفاف سازی عملکرد ستاد عتبات شهرستان فردیس، افزود: در اربعین سال ۹۷ مجموع کمک های نقدی و غیر نقدی ۱۴۰ میلیون تومان جمع
آوری شده است ، که از طریق کمکهای مردمی ۸ میلیون و۵۰۰ هزار تومان وجه نقد بصورت نذورات و وجوه دریافتی از ادارات ۵ میلیون ۶۸۰ هزار تومان ، اتحادیه ها ۱۰ میلیون ۱۰۰ هزار تومان، شرکت ها ۲۱ میلیون تومان جمع آوری شده است . و (مقرر گردید ۲۰ میلیون تومان شهرداری مشکین دشت واریز کند.)
شایان ذکر است کمک های شرکت صنعتی به صورت غیر نقدی در قالب اجناس به ارزش ۲۸ میلیون تومان بوده است و مبلغ واریزی ستاد عتبات و عالیات شهرستان فردیس به استان مبلغ ۵۰ میلیون تومان بوده است .

وی با تشکر و قدردانی از مسوولان و خادمین شهرستان فردیس در نجف اشرف که زحمات و تلاش های بی وقفه ای را جهت ایجاد موکب و پذیرائی از زائرین داشتند، گفت: پنج سال متوالی است که ستاد بازسازی عتبات و عالیات شهرستان فردیس در نجف اشرف به زوار اباعبدالله (ع) خدمات رسانی دارد و امسال نیز در ایام پیاده روی اربعین حسینی هر روز ۴ هزار و ۵۰۰ نفر وعده غذایی برای پذیرایی زائران آماده وتوزیع کرد.
این مسوول به حضور روحانیون در همایش پیاده روی اشاره کردو افزود: حضور روحانیون در مراسم پیاده روی عظیم اربعین در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ عاشورایی و تبلیغات اسلامی بسیار مثمر ثمر و حایز اهمیت است که نمی توان حضور سبز این بزرگواران را نادیده گرفت.

در خاتمه مراسم با اهداء لوح سپاس از آقایان و بانوان خادم در موکب های شهرستان فردیس تجلیل شد.

صفحه معاونت فرهنگی و روابط عمومی

دیدن تمام مطالب در معاونت فرهنگی و روابط عمومی